URBAN HM70 s dopravníkem 2,1 m

Štěpkovač (špalíkovač) URBAN HM70 je poháněný hydraulickým motorem. Zpracuje materiál o průměru až 8 cm a výsledná délka štěpky je 6 - 13 cm. Zdrojem hydraulického oleje je energetický prostředek, ke kterému se štěpkovač připojuje přes připojovací rám a 2 hydraulické rychlospojky. Vyrábíme různé typy připojovacích rámů, díky tomu je štěpkovač možné připojit k velké škále energetických prostředků, jako jsou smykem řízené nakladače, zemědělské manipulátory, stavební nebo komunální stroje. Připojovací rám není součástí stroje - najdete ho v sekci příslušenství.

DO PRŮMĚRU 80 MM

Součástí stroje je: návod k používání včetně prohlášení o shodě

  • Kategorie: URBAN HM70
  • Modelová řada:70
  • Katalogový kód:HM70 D2,1
  • V nabídce od:19.05.2017
  • Dostupnost:do 4 týdnů

Varianty produktu

Foto Název Cena
URBAN HM70 s dopravníkem 2,6 m do 4 týdnů
URBAN HM70 s pytlovačem na Big-Bag do 4 týdnů
URBAN HM70 se skládacím dopravníkem 3,4 m do 4 týdnů
URBAN HM70 s dvojitým pytlovačem do 4 týdnů
Hmotnost (kg): 505
Max. průměr měkkého čerstvého dřeva (borovice): 80 mm
Max. průměr tvrdého čerstvého dřeva (dub, habr): 65 mm
Max. průměr tvrdého suchého dřeva (dub, habr): 50 mm
Max. rozměry hranolu (smrk): 60 x 60 mm
Max. rozměry prkna (smrk): 190 x 20 mm
Délka štěpky (není nastavitelná): 6 - 13 cm
Otvor ke štěpkovacímu ústrojí: 200 x 200 mm
Vstupní otvor násypky: 700 x 400 mm
Pracovní otáčky štěpkovacího ústrojí: 250 / min.
Pracovní průtok oleje: 40 l / min.
Maximální výkonnost: 5 m3/h
Jmenovitý tlak oleje: 18 MPa
Výsuvné nohy: Ano
Počet štěpkovacích nožů: 6
Mezera mezi ostřím štěpkovacích nožů: cca 0,1 mm
Životnost nožů na jedno nabroušení: 100 - 500 m3 štěpky
Ochrana proti přetížení: Tlakový ventil
Rozměry v pracovní poloze (délka x šířka x výška): Závisí na poloze dopravníku
Rozměry v přepravní poloze (délka x šířka x výška): 107 x 181 x 254 cm
Výstup štěpky: Dopravník 2,1 m
Pohon dopravníku: Řemenový převod
Výška konce dopravníku při úhlu 30°: 170 cm
Výška konce dopravníku při úhlu 40°: 200 cm

Připojení k energetickému prostředku

Štěpkovač se připojuje k závěsu energetického prostředku a k jeho hydraulickému okruhu. Potřebné parametry hydraulického okruhu energetického prostředku jsou: pracovní průtok oleje min. 40 l/min (optimálně 50 l/min a více) a tlak oleje min. 18 MPa.

Štěpkovač je ovládán pomocí páky hydraulického rozvaděče,  jako volitelným příslušenstvím lze doplnit o regulátor průtoku, kterým se nastaví otáčky štěpkovacího ústrojí. 

Připojovací rám

Na štěpkovači musí být namontován jeden z připojovacích rámů, které dodáváme jako příslušenství. Připojovací rám slouží k připojení štěpkovače na závěs energetického prostředku. Vyrábíme různé typy připojovacích rámů pro různé typy závěsů (EURO NORM, UNC 60, 3-bodový závěs, případně jsme shopni vyrobit i jiný typ přímo k Vašemu stroji). Součástí připojovacího rámu jsou také 2 přední vysouvací nohy, které slouží pro zajištění optimální pracovní výšky při štěpkování (další 2 zadní vysouvací nohy jsou součástí rámu štěpkovače).

Násypka

Násypka se skládá z pevné a odklápěcí části. Díky tomu zabírá štěpkovač v přepravní poloze méně místa do šířky, což je důležité pro jízdu v lese mezi stromy. V pracovní poloze se sklopením odklápěcí části násypka prodlouží. Prodloužená násypka zajišťuje lepší vedení větví a bezpečnost obsluhy. Navíc je násypka osazena bezpečnostním vypínacím rámem, jehož stlačením dojde k zastavení štěpkovacího ústrojí. Násypka je orientována vodorovně, což ve srovnání se svislou či šikmou násypkou značně usnadňuje vkládání dlouhých větví. Povrchová úprava celého stroje je provedena práškovými barvami.

Pásový dopravník

Dopravník je poháněn řemenovým převodem. Sklon dopravníku je nastavitelný pomocí navijáku. Při přepravě je dopravník zvednutý do svislé polohy. Jako volitelné příslušenství je možné na konec dopravníku namontovat dvojitý pytlovač na rašlové pytle s opěrnou nohou. Pytlovač je připevněný pomocí čtyř šroubů a jeho montáž zabere pouze několik minut.

Ochrana proti přetížení

Štěpkovač je vybaven vlastním tlakovým ventilem. Při vložení příliš silné větve dojde k zastavení štěpkovacího ústrojí. Pokud se tak stane, je třeba přepnout páku rozvaděče do polohy STOP a následně krátce do polohy REVERSE, čímž dojde k uvolnění větve ze štěpkovacího ústrojí. Po přepnutí páky do polohy START je možné ihned pokračovat v práci.

Štěpkovací ústrojí

Štěpkovací ústrojí pracuje na principu dvou protiběžných hřídelí s noži. Štěpkovací nože si větve samy podávají. Průchozí mezera mezi hřídelemi je 70 mm. Štěpkovací nože jsou zasunuté do drážek v hřídelích a uchyceny pomocí dvou šroubů. Nože vyrábíme z kvalitní nástrojové oceli a je možné je opakovaně brousit. Po nabroušení se pod nůž vloží podložka, aby mezi ostřím nožů byla opět malá mezera (cca 0,1 mm). Podložky dodáváme v různých tloušťkách. Jedním broušením se nůž obvykle sníží o 0,5 až 0,8 mm. Na jedno nabroušení vyrobí nože 100 až 500 m3 štěpky (cca 1000 až 5000 rašlových pytlů), záleží kolik se do štěpkovače dostává nečistot (hlína, kamínky,…). Každý nůž je možné zbrousit až o 4 mm, poté je třeba ho vyměnit za nový.

Dotaz na produkt

Máte-li dotaz k tomuto produktu, neváhejte se nás zeptat.

Položky označené * jsou povinné.

Varianty produktu

Foto Název Cena
URBAN HM70 s dopravníkem 2,6 m do 4 týdnů
URBAN HM70 s pytlovačem na Big-Bag do 4 týdnů
URBAN HM70 se skládacím dopravníkem 3,4 m do 4 týdnů
URBAN HM70 s dvojitým pytlovačem do 4 týdnů

Volitelné příslušenství

Pytle na štěpku