URBAN TR70 s dvojitým pytlovačem

Štěpkovač (špalíkovač) URBAN TR70 je nesený na tříbodovém závěsu traktoru. Optimální výkon traktoru je 50 hp a více, minimální výkon je 30 hp. Pohon musí být zajištěn přes kardan s přetěžovací spojkou (není součástí stroje - najdete ho v sekci příslušenství). Pro snížení rázů přenášených na kardan a do převodovky traktoru je možné ke štěpkovači objednat setrvačník.

Do průměru 80 mm

Součástí stroje je: 50 ks rašlových pytlů, řetězy proti padání hydrauliky traktoru, závěs pro valník včetně koule ISO 50, návod k používání včetně prohlášení o shodě

  • Kategorie: URBAN TR70
  • Modelová řada:70
  • Katalogový kód:TR70 2P
  • V nabídce od:05.07.2016
  • Dostupnost:do 4 týdnů

Varianty produktu

Foto Název Cena
URBAN TR70 s pytlovačem na Big-Bag do 4 týdnů
URBAN TR70 s dopravníkem 2,1 m do boku do 4 týdnů
URBAN TR70 s dopravníkem 2,6 m do boku do 4 týdnů
URBAN TR70 s dopravníkem 2,6 m dozadu do 4 týdnů
URBAN TR70 Simple s jednoduchým pytlovačem do 4 týdnů
URBAN TR70 se skládacím dopravníkem 3,4 m dozadu do 4 týdnů
Hmotnost (kg): 250
Max. průměr měkkého čerstvého dřeva (borovice): 80 mm
Max. průměr tvrdého čerstvého dřeva (dub, habr): 65 mm
Max. průměr tvrdého suchého dřeva (dub, habr): 50 mm
Max. rozměry hranolu (smrk): 60 x 60 mm
Max. rozměry prkna (smrk): 190 x 20 mm
Délka štěpky (není nastavitelná): 6 - 13 cm
Otvor ke štěpkovacímu ústrojí: 200 x 200 mm
Vstupní otvor násypky: 700 x 400 mm
Maximální výkonnost: 60 pytlů za hodinu
Kategorie 3-bodového závěsu: 1 a 2
Maximální otáčky kardanu: 540 / min.
Minimální výkon traktoru: 30 hp
Optimální výkon traktoru: 50 hp a více
Nastavitelný (výsuvný) rám štěpkovače: Ano - 3 polohy
Počet štěpkovacích nožů: 6
Mezera mezi ostřím štěpkovacích nožů: cca 0,1 mm
Životnost nožů na jedno nabroušení: 100 - 500 m3 štěpky
Rozměry v přepravní poloze (délka x šířka x výška): 100 x 179 x 133 cm
Rozměry v pracovní poloze (délka x šířka x výška): 100 x 225 x 133 cm
Rozměry balení (délka x šířka x výška): 100 x 179 x 148 cm
Výstup štěpky: Dvojitý pytlovač
Zajišťovací řetězy proti padání hydrauliky traktoru: Ano
Závěs pro valník: Ano - klasický + koule ISO 50

Dvojitý pytlovač na rašlové pytle

Používají se rašlové pytle o velikosti 57 × 104 cm. Klapkou lze přepínat mezi plněním jednoho nebo druhého pytle. Po naplnění prvního pytle není třeba přerušovat práci kvůli plnému pytli - stačí pouze překlopit klapku a štěpky dále padají do druhého prázdného pytle. V průběhu plnění druhého pytle je možné vyměnit první, již plný pytel, za prázdný. Při nepřetržitém vkládání větví je možné pytel naplnit už za 20 sekund. Optimální jsou pro obsluhu štěpkovače 3 osoby, přičemž jedna z nich pouze mění a nakládá pytle. Ke štěpkovači s pytlovačem na rašlové pytle dostanete 50 ks rašlových pytlů zdarma.

 

Násypka

Násypka se skládá z pevné a odklápěcí části. Díky tomu zabírá štěpkovač v přepravní poloze méně místa do šířky - nepřesahuje obrysy traktoru, což je důležité pro jízdu v lese mezi stromy. V pracovní poloze se sklopením odklápěcí části násypka prodlouží. Prodloužená násypka zajišťuje lepší vedení větví a bezpečnost obsluhy. Navíc je násypka osazena bezpečnostním vypínacím rámem s koncovým spínačem, ten je k některým traktorům možné připojit tak, aby při stlačení vypínacího rámu došlo k zastavení motoru nebo vývodové hřídele traktoru. Násypka je orientována vodorovně, což ve srovnání se svislou či šikmou násypkou značně usnadňuje vkládání dlouhých větví. Povrchová úprava celého stroje je provedena práškovými barvami.

 

Připojení k traktoru

Minimální doporučený výkon traktoru je 30 hp. Optimální výkon traktoru je 50 hp a více. Traktor s tímto výkonem může při štěpkování běžet v nízkých otáčkách (cca 1300/min na motoru). Vývodová hřídel traktoru je zařazena na otáčky 540/min. Výsledné pracovní otáčky štěpkovacího ústrojí jsou potom přibližně 350/min. Otáčky štěpkovacího ústrojí odpovídají otáčkám kardanu připojeného přímo na spodní hřídel štěpkovacího ústrojí. Pohon musí být zajištěn přes kardan s přetěžovací spojkou nastavenou na krouticí moment 1600 Nm. Spojka se při vložení příliš silné větve prosmekne a tím chrání traktor i štěpkovač proti přetížení.

 

Setrvačník

Pro snížení rázů přenášených na kardan a do převodovky traktoru je možné na štěpkovač namontovat setrvačník. Standardně štěpkovač dodáváme bez setrvačníku. Setrvačník je možné objednat jako volitelné příslušenství.

 

Nastavitelný rám

Nastavitelný výsuvný rám štěpkovače dovoluje připojení k různým typům traktorů při zachování optimálních úhlů zalomení kardanu (20° a 20°).

 

Zajišťovací řetězy

Při práci a popojíždění je štěpkovač zvednutý na hydraulice traktoru stále ve stejné pracovní výšce (nepokládá se na zem). Pro zajištění štěpkovače v této poloze slouží zajišťovací řetězy, které dodáváme společně se štěpkovačem.

 

Štěpkovací ústrojí

Štěpkovací ústrojí pracuje na principu dvou protiběžných hřídelí s noži. Štěpkovací nože si větve samy podávají. Průchozí mezera mezi hřídelemi je 70 mm. Štěpkovací nože jsou zasunuté do drážek v hřídelích a uchyceny pomocí dvou šroubů. Nože vyrábíme z kvalitní nástrojové oceli a je možné je opakovaně brousit. Po nabroušení se pod nůž vloží podložka, aby mezi ostřím nožů byla opět malá mezera (cca 0,1 mm). Podložky dodáváme v různých tloušťkách. Jedním broušením se nůž obvykle sníží o 0,5 až 0,8 mm. Na jedno nabroušení vyrobí nože 100 až 500 m3 štěpky (cca 1000 až 5000 rašlových pytlů), záleží kolik se do štěpkovače dostává nečistot (hlína, kamínky,…). Každý nůž je možné zbrousit až o 4 mm, poté je třeba ho vyměnit za nový.

 

Závěs pro valník

Štěpkovač je vybaven závěsem pro připojení valníku o maximální hmotnosti 2000 kg. Valník je možné připojit do klasického závěsu nebo na kouli ISO 50.

 

Štěpkovač TR70 je chráněn průmyslovým vzorem číslo 34840.

Dotaz na produkt

Máte-li dotaz k tomuto produktu, neváhejte se nás zeptat.

Položky označené * jsou povinné.

Varianty produktu

Foto Název Cena
URBAN TR70 s pytlovačem na Big-Bag do 4 týdnů
URBAN TR70 s dopravníkem 2,1 m do boku do 4 týdnů
URBAN TR70 s dopravníkem 2,6 m do boku do 4 týdnů
URBAN TR70 s dopravníkem 2,6 m dozadu do 4 týdnů
URBAN TR70 Simple s jednoduchým pytlovačem do 4 týdnů
URBAN TR70 se skládacím dopravníkem 3,4 m dozadu do 4 týdnů

Volitelné příslušenství

Pytle na štěpku