URBAN EM70 se skládacím dopravníkem 3,4 m

Štěpkovač (špalíkovač) URBAN EM70 je poháněný třífázovým elektrickým motorem Siemens o výkonu 5,5 kW. Od motoru je výkon přenášen klínovými řemeny na převodovku s olejovou náplní, která pohání štěpkovací ústrojí. Podvozek štěpkovače má 4 kolečka pro snadnou ruční manipulaci (2 pevná a 2 otočná s brzdou).

DO PRŮMĚRU 80 MM

Součástí stroje je: návod k používání včetně prohlášení o shodě

  • Kategorie: URBAN EM70
  • Modelová řada:70
  • Katalogový kód:EM70 D3,4
  • V nabídce od:19.06.2019
  • Dostupnost:do 2 týdnů
Hmotnost: 458 kg
Max. průměr měkkého čerstvého dřeva (borovice): 80 mm
Max. průměr tvrdého čerstvého dřeva (dub, habr): 65 mm
Max. průměr tvrdého suchého dřeva (dub, habr): 50 mm
Max. rozměry hranolu (smrk): 60 x 60 mm
Max. rozměry prkna (smrk): 190 x 20 mm
Délka štěpky (není nastavitelná): 6 - 13 cm
Otvor ke štěpkovacímu ústrojí: 200 x 200 mm
Vstupní otvor násypky: 700 x 400 mm
Maximální výkonnost: 4 m3/h
Výkon motoru: 5,5 kW
Počet štěpkovacích nožů: 6
Mezera mezi ostřím štěpkovacích nožů: cca 0,1 mm
Životnost nožů na jedno nabroušení: 100 - 500 m3 štěpky
Ochrana proti přetížení: Prokluz + tepelná ochrana
Rozměry v přepravní poloze (délka x šířka x výška): 203 x 121 x 336 cm
Rozměry v pracovní poloze (délka x šířka x výška): Závisí na poloze dopravníku
Výstup štěpky: Skládací dopravník 3,4 m
Pohon dopravníku: Řemenový převod
Výška konce dopravníku při úhlu 30°: 250 cm
Výška konce dopravníku při úhlu 40°: 298 cm

Elektromotor

Pohon zajišťuje třífázový elektromotor SIEMENS s výkonem 5,5 kW (jmenovitý proud 11 A, zásuvka 16 A. Od motoru je výkon přenášen klínovými řemeny na převodovku s olejovou náplní, která
pohání štěpkovací ústrojí.

 

Manipulace se strojem

Pro usnadnění manipulace je štěpkovač vybaven madlem na násypce a čtyřmi bantamovými koly. Zadní kola jsou otočná s brzdou. 

Skládací pásový dopravník

Štěpka je vynášena skládacím pásovým dopravníkem délky 3,4 m. Sklon dopravníku je nastavitelný pomocí navijáku. Při přepravě je dopravník složený a zvednutý do svislé polohy. Jako volitelné příslušenství je možné na konec dopravníku namontovat skluzavku o délce 0,8 m (štěpka ze skluzavky dopadne na vzdálenější místo), nebo dvojitý pytlovač na rašlové pytle s opěrnou nohou. Pytlovač je připevněný pomocí čtyř šroubů a jeho montáž zabere pouze několik minut.

Násypka

Násypka je dostatečně dlouhá pro zajištění bezpečnosti a navíc je vybavena bezpečnostním vypínacím rámem. Při stlačení vypínacího rámu dojde k zastavení motoru. Násypka je umístěna horizontálně, což značně usnadňuje vkládání dlouhých větví ve srovnání se svislou či šikmou násypkou. Povrchová úprava celého stroje je provedena práškovými barvami.

 

Ochrana proti přetížení

Proti přetížení je štěpkovač chráněn tepelnou ochranou motoru a dále pomocí talířových pružin na torzním ramenu převodovky, které napíná klínové řemeny. Při vložení příliš silné větve dojde ke stlačení těchto pružin a následně ke krátkému prokluzu řemenů a k zastavení motoru. Pokud se tak stane, zůstanou obvykle nože štěpkovače zakousnuté ve větvi a ta tím pádem nejde volně vyjmout z násypky. K jejímu uvolnění slouží páka, dodávaná společně se štěpkovačem. Otáčením páky ve směru hodinových ručiček dojde k uvolnění větve.

 

Štěpkovací ústrojí

Štěpkovací ústrojí pracuje na principu dvou protiběžných hřídelí s noži. Štěpkovací nože si větve samy podávají. Průchozí mezera mezi hřídelemi je 70 mm. Štěpkovací nože jsou zasunuté do drážek v hřídelích a uchyceny pomocí dvou šroubů. Nože vyrábíme z kvalitní nástrojové oceli a je možné je opakovaně brousit. Po nabroušení se pod nůž vloží podložka, aby mezi ostřím nožů byla opět malá mezera (cca 0,1 mm). Podložky dodáváme v různých tloušťkách. Jedním broušením se nůž obvykle sníží o 0,5 až 0,8 mm. Na jedno nabroušení vyrobí nože 100 až 500 m3 štěpky (cca 1000 až 5000 rašlových pytlů), záleží kolik se do štěpkovače dostává nečistot (hlína, kamínky,…). Každý nůž je možné zbrousit až o 4 mm, poté je třeba ho vyměnit za nový.

Máte-li dotaz k tomuto produktu, neváhejte se nás zeptat.

Položky označené * jsou povinné.

Varianty produktu

Foto Název Cena
URBAN EM70 s jednoduchým pytlovačem do 2 týdnů
URBAN EM70 s dopravníkem 2,1 m do 2 týdnů
URBAN EM70 s dopravníkem 2,6 m do 2 týdnů
URBAN EM70 s pytlovačem na Big-bag do 2 týdnů
URBAN EM70 s dvojitým pytlovačem do 2 týdnů

Volitelné příslušenství

Pytle na štěpku